Sektörel
14.11.2013 09:46

DYO Kalitesi 5 YILDIZ ile Ödüllendirildi

Boya sektöründe 59 yılı geride bırakan DYO, “mükemmelliği” hedefleyen kalite yolculuğunda önemli bir eşiği daha geçti. Türkiye Mükemmellik Ödüllerinde, kalitesi  ‘‘Mükemmellikte Yetkinlik Belgesi-5 Yıldız”  ile tescillenen ilk boya markası olan Dyo’nun hedefinde, önce Türkiye Mükemmellik Büyük Ödülü ardından Avrupa Kalite Ödülü’nü almak var…

Dyo, müşterilerine her zaman en iyiyi sunmak amacıyla sürekli iyileştirme ve mükemmelliği kendine hedef seçerek, tüm organizasyon yapısını da buna göre şekillendirdi. Tüm çalışma ve çabalar ise karşılıksız kalmadı. Hızla ilerlediği kalite ve mükemmellik yolculuğunda, Türkiye Mükemmellik Büyük Ödülü’ne bir adım kala “5 Yıldız Yetkinlik Belgesi” ile ödüllendirildi.

 

KalDer ve TÜSİAD işbirliği ile 13 Kasım 2013 tarihinde bu yıl 21’incisi düzenlenen Türkiye Mükemmellik Ödülleri töreninde, “5 Yıldız Yetkinlik Belgesi”ni Dyo Boya Fabrikaları Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Serdar Oran, KalDer Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Emin Direkçi’nin elinden aldı. Kalite konusunda Türk iş dünyasının en prestijli ödülüne layık görülen Dyo, kalite çıtasını daha da yukarıya taşımayı hedefliyor.  

Dyo, 1993 yılında sektöründeki ilk ISO 9003 Kalite Güvence Belgesi’ni alarak başladığı kalite yolculuğundaki çalışmalarına 2013 yılında hız verdi. KalDer tarafından, kaliteyi Türkiye çapında yaygınlaştırmak amacıyla başlatılan Ulusal Kalite Hareketi’ne 2013 Şubat ayında imza atan Dyo, EFQM Mükemmellik Modelini kurumsal yönetim biçimi olarak benimseyen ilk boya şirketi oldu.

Dyo Boya Fabrikaları Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Serdar Oran, dünya çapında bir şirket olma vizyonuyla çalışmalarını sürdüren Dyo’nun, sektördeki 59 yıllık geçmişiyle verinin bilgiye, bilginin de bilgi birikimine dönüştürülmesini temel amaçlarından biri olarak benimsediğini belirterek, mükemmellik yolculuğunda hızla ilerlediklerini dile getirdi.

Kalite ve mükemmelliğin kurum kültürünün bir parçası haline gelmesi gerektiğini kaydeden Serdar Oran, “Biz tüm çalışanlarımız, müşterilerimiz ve iş ortaklarımızla, yarattığımız mükemmellik kültürünü paylaşmayı hedefliyoruz. Türkiye Mükemmellik Ödülü ve EFQM Mükemmellik Modelinin temelinde de daha iyiyi aramaktan vazgeçmeyen kurumlar yaratmak var. Bizim de Dyo olarak amacımız her zaman daha iyiye ulaşmak. Boya sektöründe 59 yıldır kalite ve teknolojinin öncülüğünü yapıyoruz. Müşteri taleplerinde kalite çıtası sürekli yükseliyor ve farklılaşmayı zorunlu kılıyor.” diye konuştu.

 


  

Vodafone ile 155 Polis İmdat’a SMS atmak mümkün
Analitik projeler neden başarısız oluyor?
Çalışanların yüzde 28'i tatilde ek iş yapacak
Hilton Worldwide Türkiye portföyüne ellinci oteli ekledi
  • ARAMA