Sektörel
06.02.2014 12:01

Futbolun ateşleyen ismi Diego Costa adidas'ın resmi marka elçisi oldu

İspanyol forvet Diego Costa’yı adidas resmi marka elçisi yapan sözleşme, adidas ile başarılı oyuncu arasında imzalandı. 
 

 

 

Son iki sezondur dünya futbolunun en güçlü isimlerinden biri olarak dikkatleri üzerine çeken Diego Costa, bu sezon La Liga ve Avrupa’nın en golcü oyuncuları arasında yer alıyor.

Costa sözleşmeye, seçildiği takdirde finallerde İspanya’yı temsil edeceği 2014 FIFA World Cup BrezilyaTM öncesinde imza attı.

Costa, adidas’ın resmi elçisi olması ile ilgili şunları söyledi: “Dünya futbolunun gerçek lideri olan adidas ile imzaladığım sözleşmeden büyük bir mutluluk duyuyorum. Sahip olduğu olağanüstü tarihin yanı sıra, inovasyon konusunda her zaman en ön sıralarda yer alması da adidas’ı seçmemde önemli rol oynadı. adidas kramponlar ile elde edeceğim büyük başarıları iple çekiyor ve adidas’ın sponsorluğunu yaptığı diğer dev isimlerin arasına katılmaktan mutluluk duyuyorum.”

adidas Global Oyuncu Keşif ve Yönetim Direktörü Gregory Fernandez ise şöyle konuştu: “Oynadığı muazzam futbolla en büyük kulüplerin peşinden koştuğu Costa artık dünyanın en büyük futbol markası ile çalışacak. Her zaman dünyanın en yetenekli oyuncuları ile çalışan adidas olarak, Diego Costa’yı da aramızda görmekten çok mutluyuz.”

Yeşil sahalarda adizero f50 krampon ile top koşturacak olan Costa böylece, Leo Messi, Gareth Bale ve Luis Suarez gibi adidas’ın ünlü marka elçileri arasına katılmış oldu.


 

Altın Çekül "Yapı Ürün Ödülü" Başvuruları Başladı
TSE, Renault Mais'in Müşteri Memnuniyeti Kalitesini Belgelendirdi
Su yalıtımı binaların ömrünü uzatıyor
Microsoft Türkiye yeni Genel Müdürü Murat Kansu
  • ARAMA