Ekonomi
27.01.2014 13:30

Prof. Dr. Kerem Alkin İttifak Holding'e Türkiye ve dünya ekonomisini değerlendirdi

İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kerem Alkin, İttifak Holding yöneticilerine yaptığı sunumda Türkiye ve dünya ekonomisi üzerine değerlendirmelerde bulundu. Alkin, “Türkiye 2014 ve sonrasında da büyümesini sürdürecek. Ayrıca Uzakdoğu ve Afrika ihracatı dünyada önem kazanıyor, Türkiye doğru yolda” dedi.


İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kerem Alkin,  “Türkiye ekonomisinde 2013 değerlendirmesi ve 2014 vizyonu” konulu sunumuyla MÜSİAD Konya Şubesi’nde İttifak Holding yöneticileriyle bir araya geldi. Toplantıya ittifak bünyesinde görev yapan 100’e yakın yönetici katıldı.

 

İhracatta doğru yoldayız

Prof. Dr. Kerem Alkin, toplantıda yaptığı sunumda küresel ekonomiyi değerlendirdikten sonra Türkiye ekonomisine dair 2013 yılı gerçekleşmeleri ile 2014 yılı beklenti ve senaryoları üzerine görüşlerini paylaştı. Alkin, “Türkiye ekonomisi 2013’te yüzde 5 düzeyinde olmasa da beklenenden daha iyi bir büyüme rakamı yakalayacak gibi görünüyor. Türkiye 2014 ve sonrasında da güçlü büyümesini sürdürecek. Rakamların da ortaya koyduğu üzere Uzakdoğu ve Afrika ülkelerinin satın alma güçleri son yıllarda çok arttı. Ayrıca Uzakdoğu ve Afrika ihracatı dünyada önem kazanıyor, Türkiye doğru yolda. Türkiye’nin ihracat perspektifine baktığımızda bizim de Uzakdoğu ve Afrika ülkelerine yaptığımız ihracatın giderek arttığı görülüyor. Global dünyada Uzakdoğu ve Afrika ihracatının önem kazandığı bir dönemde Türkiye’nin attığı adımların yerinde olduğunu görüyoruz” dedi.

 

“2013, İttifak Holding açısından başarılı bir yıl oldu”

İttifak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Korkmaz ise Prof. Dr. Kerem Alkin ile yaptıkları toplantının oldukça verimli geçtiğini ifade etti. Korkmaz, “Geride bıraktığımız 2013,ülkemiz ve İttifak Holding açısından başarılı bir yıl oldu. Son dönemde yaşanan olaylara rağmen 2014’ün de ülkemiz için başarılı bir yıl olacağını değerlendiriyoruz. Ülke olarak bu tip olaylardan kısa süreli etkilenmelerimiz söz konusu olsa da yıl bütününde bu etkinin pozitife dönüşeceğine inanıyoruz. Çünkü Türkiye gerek geçmiş kriz tecrübeleri gerekse makroekonomik verileriyle dinamik, istikrarlı, tecrübeli ve güçlü bir yapıya kavuştu. Bu istikrarın bozulmasına hiçbirimizin tahammülü olmamalıdır” dedi.

 

Kurumsallığın İttifak Holding’in en temel kriterleri arasında yer aldığını belirten Korkmaz, “Kurumsallığın ve başarının sürdürülebilir olması için de alanında uzman kişilerin değerlendirmeleri ve yorumlarının önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu bağlamda bilgi ve tecrübe bizim için hem paylaştığımız hem de istifade etmekten keyif aldığımız alanlardır. Kerem Bey’in sunumu da bu anlamda bize önemli bir katkı sağladı. Kendisine teşekkür ediyoruz. Bundan sonraki süreçte bilgi ve tecrübe paylaşımlarımızı artırarak devam ettirmeyi ümit ediyoruz.” diye konuştu.


  

KAGİDER'den yeni kabinede kadın bakan çağrısı
TBB bankalardaki hareketsiz hesapların kapatılması hakkında açıklama yaptı
Anadolu'nun en büyük firmaları ödüllendirildi
TÜRKONFED: Odak noktamız tuzaklar olmalı
  • ARAMA