Ekonomi
16.01.2014 11:33

İş Yatırım'dan Foreks piyasalarına özel eğitimler

Türkiye Sermaye Piyasaları’nın lider ve öncü kuruluşu İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş. foreks piyasalarındaki bilgi ve deneyimini yatırımcıları ile paylaşmak üzere ücretsiz eğitimler düzenlemeye devam ediyor.

 

Foreks piyasası ile ilgili temel kavramların, özelliklerinin, işlem yapma stratejilerinin, teknik analiz ve gelişmiş teknik analiz araçları konularında kapsamlı bir içerikle foreks piyasalarında başarılı olmanın püf noktalarının anlatılacağı eğitimde, İş Yatırım’ın işlem platformu TradeMasterFX kullanımına ilişkin bilgiler de paylaşılacak. Ayrıca İş Yatırım Uluslararası Piyasalar Müdürü Şant Manukyan 2014 yılında Global Piyasalara Bakış konulu bir konuşma yapacak.

 

İş Yatırım, foreks piyasalara ilgi duyan herkesin katılımına açık olan eğitimlerine çeşitli şehirlerde devam edecek.

 

Adana’da düzenlenecek olan foreks eğitimine başvurmak ve ücretsiz demo hesabı açmak isteyenler TradeMaster web sitesini ziyaret edebilir. www.trademasterfx.com.tr/egitim.aspx

 

Foreks Piyasası Nedir?

Dünya çapında işlem yapma olanağı sunan, ülkelerin para birimlerinin birbirlerine olan görece değerlerinin alınıp satıldığı, kaldıraç da içerebilen dünyanın en likit finans piyasasıdır.

Türkiye’de uzun yıllar  kesin bir yasal mevzuat kapsamında bulunmayan foreks işlemleri, 27.08.2011 tarihli ve 28038 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) Seri:V, No:125 sayılı “Kaldıraçlı Alım Satım İşlemleri ve Bu İşlemleri Gerçekleştirebilecek Kurumlara İlişkin Esaslar Hakkında Tebliğ” ile SPK mevzuatı kapsamına alınmıştır. Tebliğ ile bu işlemlere aracılık edebilecek kuruluşların sahip olması gereken özellikler, hizmet çeşitleri, yapılacak işlemlerin özellikleri, vb. konular belirli bir yasal mevzuata bağlanmıştır.

Foreks piyasasında farklı para birimlerinin birbirlerine karşı olan fiyat çiftlerine (parite) ek olarak spot altın ve gümüş işlemleri bulunmaktadır.Arçelik A.Ş. Mit Em-Tech 2013 İnovasyon Konferansı’nda
Avustralyalılar yatırım ve ticaret yapmaya geliyor
Çimsa'nın ilk altı ay karı 99 milyon TL
Kayseri OSB’nin elektrik ihtiyacının %10’unda Prysmian Group imzası
  • ARAMA