Sektörel
13.11.2013 09:29

Yeni Yatırımlarla Hatay Kırıkhan'daki Fabrikada Tesis Kendi Enerjisini Üretecek

2007 yılında faaliyete geçen Kırıkhan-Hatay fabrikasında kojenerasyon-enerji üretim tesisi, Klor Alkali üretim kapasitesini artıracak ilave elektroliz ünitesi ve Koruma Temizlik A.Ş. üretim tesisi açılışı gerçekleşiyor. 16 Kasım 2013 Cumartesi günü saat 14:00’te gerçekleşecek açılışlara Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün ve Adalet Bakanı Sadullah Ergin de katılacak. 

 

2007 Ağustos ayından bu yana Hatay Kırıkhan’da faaliyette bulunan ve Türkiye’nin en büyük 500 şirketinden biri olan Koruma Klor Alkali Sanayi Tic. A.Ş, üretim tesisinin kapasite artıran yatırımını tamamladı. Tesis ek elektroliz ünitesini devreye sokarak üretimini yüzde 50 arttırmayı hedefliyor. 2014 yılında GEBKİM Gebze Kimya Organize Sanayi bölgesinde yeni fabrika yatırımı planlandı.

Kendi enerjisini üretecek

Son 5 yılda yüzde 300 büyüyen Koruma Şirketler Grubu’nun Kırıkhan’daki üretim tesisleri, kojenerasyon marifetiyle kendi enerjisini de üretmeye başlayacak.

Koruma Temizlik AŞ’nin üretim tesisi

Türkiye’nin ilk çamaşır suyu markası Hypo’yu üreten Koruma Temizlik A.Ş, Kırıkhan’daki faaliyetlerini yeni binasında yeni teknolojik dolum hatlarıyla sürdürecek. Şirket Hypo markasıyla hali hazırda 35 ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir. Merkezi Kocaeli’nde bulunan Koruma Şirketler Grubu’nun Kırıkhan tesislerindeki açılışlara Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu, Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Murat Özdağ ve Gebze Ticaret Odası Meclis Başkanı Sedat Mican’ın da katılması bekleniyor.D-Marin CNR Avrasya Boat Show’da
AnadoluJet Gazipaşa'nın büyük hayalini gerçeğe dönüştürdü
Vodafone Red'liler 23 ülkede özgürce konuşuyor
Twitter'dan Star Wars hayranlarına özel emojiler
  • ARAMA