Kültür/Sanat
13.11.2013 07:44

Blues Festival 24 ile Birlikte Hayata

Blues coşkusunu 24. kez tüm Türkiye ile birlikte paylaşmak için yola çıkan festivalin on birinci durağı Trabzon olacak. Blues Festival 24 kapsamında Zorlu Grand Otel, 17 Kasım Pazar akşamı Blues dünyasının dev isimlerini ağırlayacak.

23 yıl boyunca aralıksız olarak Efes Pilsen tarafından hayata geçirilen “Blues Festival”, yasal düzenlemelerle alkol firmalarının etkinliklere sponsor olamaması nedeniyle bundan sonra Pozitif Live tarafından gerçekleştirilecek. Büyük bir miras devralan Pozitif Live, 17 ilde Blues coşkusunu tüm Türkiye ile birlikte yaşayacak. Blues Festival 24. yılında Türkiye turunun on birinci konserini 17 Kasım 2013, Pazar akşamı Trabzon Zorlu Grand Otel’de gerçekleştirecek. Konser 19.30’da başlayacak.

 

Blues dünyasının önde gelen isimleri Blues Festival 24 ile Trabzon’da

23 yılda, Türkiye genelinde heyecanla beklenen bir etkinliğe dönüşen Blues Festival, bu yıl da, yine dünyanın önde gelen Blues sanatçıları ve gruplarını, Türkiye’de ağırlayacak. Blues Festival 24 kapsamında Trabzon’da düzenlenecek konserin en önemli konuklarından biri R&B ve soul müzik türlerini Delta kökleriyle birleştirerek çağdaş Blues müziğinde kendine has benzersiz bir ses yaratmış olan pek çok ödül sahibi gitarist, vokal ve söz yazarı Jimmy Burns ve grubu “Jimmy Burns Band”. Grup, gitarist David Antonio Herrero, bas gitarist Ari David Seder ve davulcu Andrew Terrill Thomas’tan oluşuyor. Chicago Blues, Gospel ve Boogie Jazz tarzlarının önde gelen vokalisti, başarılı müzisyen, söz yazarı, oyuncu ve öğretmen “Katherine Davis” de Jimmy Burns’ün konuğu olarak Blues Festival 24’te sahne alıyor. “Between A Rock And A Hard Place” albümü ile 2010 Yılın Albümü ödülü de dâhil olmak üzere dört Blues müzik ödülünün sahibi olan ve 43 kez bu ödüllere aday gösterilen çağımızın en ünlü Blues sanatçılarından biri “Joe Louis Walker” da beş kişilik grubu ile Blues Festival 24’ün konuğu olarak Trabzon’da sahne alacak.


    

Moda ve Sanat Dünyasını Birleştiren Güç Birliği
Camın Dansına Davetlisiniz...
İDSO 31 Ocak konserini Orhun Orhon yönetecek
Antalya'da çocuklara 45 dönümlük kültür merkezi
  • ARAMA