Sektörel
06.01.2014 08:32

İpekyol Kariyer Akademisi 2. dönem mezunlarını verdi

Perakende sektörüne yeni bir ivme kazandıran Ipekyol Kariyer Akademisi, bu yıl ikinci mezunlarını verdi. İstanbul bölgesi için adaylarını yetiştirerek sektördeki kalifiye eleman ihtiyacına çözüm getirmeyi amaçlayan program, Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi ve İŞKUR işbirliğiyle hayata geçirdi.

Boğaziçi Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nde gerçekleşen eğitim programında; teknik mağazacılık, satış, stil ve moda, kişisel gelişim, yabancı dil eğitimi ve yönetsel eğitimlerin yanı sıra sahada uygulama eğitimleri de verilerek, perakende sektöründe kariyer hedefleyen gençler sektöre kazandırıldı.

 

Boğaziçi Üniversitesinde gerçekleşen mezuniyet töreninde; Kariyerine perakende alanında yön vermek isteyen gençleri kurum kültürü ile yetiştirip, eğitimli, nitelikli bir çalışan profili yaratarak, istihdamı destekleme amacını taşıyan Ipekyol Kariyer Akademisi mezunlarını akademisyenler yalnız bırakmadı. Verimli geçen eğitim sürecinin ardından sahaya geçecek olmanın heyecanını yaşayan mezunlar; görev alacakları mağazaları ilk kez mezuniyet günü öğrendi.

 

Modern Perakendencilik…

Ülkemizin en hızlı büyüyen sektörlerinin başında gelen perakende; hem işverenler, hem de çalışanlar için yeni fırsatlar sunmaya devam ediyor. Proje ile ilgili olarak Ipekyol İnsan Kaynakları Direktörü Yasemin Avcı; “Mayıs 2013 tarihinde birincisini gerçekleştirdiğimiz İpekyol Kariyer Akademisinin ilk mezunları ile sahada güzel bir başarı elde edildi. Bu başarıyı devam ettirmek amacıyla Akademinin 2. dönemini de başarıyla tamamladık. Akademi ile amacımız daha önce kuruluş aşamasında belirttiğimiz gibi; müşteri odaklı, müşterisini tanıyan, müşteri memnuniyetini yaptığı işin hedefi haline getirmiş, müşteri ihtiyacını anlamaya ve bu ihtiyacı karşılayacak doğru ürünleri satmaya gayret gösteren, müşteriyi yönlendirebilen Satış Danışmanı, hatta Ipekyol, Machka ve Twist özelinde müşteriyi doğru şekilde giydirmeyi bilen Stil Danışmanı profili oluşturmak ve bunun devamlılığını sağlayan Yönetici Adayları yetiştirmek”şeklinde açıklamada bulunuyor.

 


     

Armani'nin 40 yılı kitap oldu
CeBIT Bilişim Eurasia'da geleceğin teknolojileri yerini alıyor
Ankara’nın üretimde ve ticarette sosyal medya karnesi zayıf”
Accenture Türkiye enerji sektöründe büyümeye devam ediyor
  • ARAMA