Sektörel
02.01.2014 17:00

TSPAKB sermaye piyasasında Gündem’in Ocak 2014 sayısı yayınlandı

TSPAKB'nin aylık yayını Sermaye Piyasasında Gündem'in Ocak 2014 sayısı yayınlandı.

 TSPAKB Başkanı Attila Köksal, Sermaye Piyasasında Gündem’in Ocak sayısında 2013 yılını değerlendirdi ve 2014 öngörülerini paylaştı.

 

TSPAKB Başkanı Attila Köksal, “Son yıllarda piyasalarımızda yapılan yeni düzenlemeler, sağlam bir altyapı oluşturarak, ülkemizin global alanda hak ettiği yere daha hızlı ulaşmasını amaçlıyor” dedi. 

 

Yatırım ve tasarrufla ilgili kaynaklar sosyal medyada

Köksal, TSPAKB olarak yatırım ve tasarruf ile ilgili kaynakları içeren www.paramveben.org ile www.paramveben.tv sitelerini aktif hale getirdiklerini ifade ederek, bu alanda yürüttükleri faaliyetleri özetledi. Köksal, “Param ve Ben adıyla yürütülen sosyal medya çalışmalarımıza ek olarak Facebook üzerinden “Bence Tasarruf temalı bir fotoğraf yarışması düzenledik. 13 binin üzerinde kişi yarışmada oy kullanarak tasarrufu en iyi anlatan fotoğrafı seçti. Halkımızın tasarruf konusuna gösterdiği ilgi, bu konudaki ihtiyacı bir kez daha vurgulamış oldu.” dedi.

 

2014 yılında hedef daha güçlü bir altyapı

“Son yıllarda piyasalarımızda yapılan yeni düzenlemeler, sağlam bir altyapı oluşturarak, ülkemizin global alanda hak ettiği yere daha hızlı ulaşmasını amaçlıyor. Düzenlemelerin doğru uygulanmasıyla sermaye piyasalarımız daha güçlü bir hale gelecektir” diyen Köksal, Avrupa Birliği müktesabatıyla uyumlu yeni Sermaye Piyasası Kanununun; borsaların, aracı kuruluşların, ihraççılarına ve yatırımcıların pek çok ihtiyacını karşılayacağını ve yeni kanunla birlikte Birliğin de daha geniş bir üyelik tabanına sahip olacağını belirtti.

 

Diğer Haber Başlıklarından Seçmeler

Kısa Filmciler için Yarışma Başvuruları Devam Ediyor

TSPAKB tarafından  “Yatırımlarınla güvence altına alacağın geleceğini filme almaya hazır mısın?” sloganıyla düzenlenen Kamera Elinde Geleceğin Cebinde Film Yarışması’na başvurular devam ediyor. 15.000 TL ödüllü yarışmaya başvurular 28 Şubat 2014 tarihinde sona erecek. 15.000 TL’lik birincilik ödülünün yanı sıra, yarışma sonucunda ikinci 10.000 TL, üçüncü de 7.500 TL kazanacak. Düzenli para biriktirme ve planlı harcama temasını işleyen en fazla 3 dakikalık filmlerin yer alacağı yarışma, 18 yaşını doldurmuş tüm katılımcılara açık. Yarışmanın detaylarına www.kameraelindegelecegincebinde.com adresinden ulaşılabiliyor.

 

TSPAKB’nin Hazırladığı “Yatırımcı Şikâyetleri ve Çözüm Önerileri” FEAS Üyelerince Kabul Edildi

TSPAKB’nin üyesi olduğu Avrasya Borsalar Federasyonu (Federation of Euro-Asian Stock Exchanges-FEAS) Çalışma Grubu Toplantısı ve 19. Genel Kurulu 3-4 Aralık 2013 tarihinde Umman’ın başkenti Maskat’ta düzenlendi. Birliğin hazırladığı “Yatırımcı Şikâyetleri ve Çözüm Önerileri”ne ilişkin ilkeler üyeler tarafından kabul edilerek, FEAS tarafından benimsendi.

 

Finansal Piyasalar Hakkındaki En Temel Cevaplar Yatırım Yaparken Kitapçığı’nda!

Finansal piyasalar hakkındaki en temel soruları cevaplayan Yatırım Yaparken kitapçığının 3. baskısı Aralık ayı içerisinde Birlik tarafından kamuoyuna sunuldu. Her seviyeden yatırımcıya piyasanın işleyişi hakkında bilgi vermeyi amaçlayan kitapçığa www.tspakb.org.tr sitesinden ulaşılabiliyor.


  

Avrasya'nın en kapsamlı ilaç fuarı CPhI İstanbul ilk kez 4 Haziran'da açılıyor
Çelik İhracatçıları hurdayı masaya yatırıyor
Komili reklam filmi Filenin Sultanları ile yayında
CHP İstanbul İl Başkanı Salıcı valilik önünde basın açıklaması yaptı
  • ARAMA