Sağlık
25.12.2013 11:00

Onkologlara ONKO şampuanı tanıtıldı

Kemoterapi gören kanser hastalarının saç dökülmesi sorununa karşı bitkisel içeriğiyle çözüm sunan ONKO şampuan,onkologlara tanıtıldı.

 


Kemoterapi nedeniyle kaybedilmiş saçların çok daha kısa sürede geri kazanılması için klinik olaraketkileri test edilmiş, bitkisel aktifler ve nano teknoloji kullanılarak formüleedilen ONKO şampuan hakkında merak edilenler hakkında bilgi alan onkologlar, özelliklekemoterapi sonrası saçlarını kaybeden hastaların moral ve motivasyonkaybettiklerini bildirdiler.

 

Kemoterapi nedeniyle kaybedilmişsaçların çok daha kısa sürede geri kazanılması için klinik olarak etkileri testedilmiş, bitkisel aktifler ve nano teknoloji kullanılarak formüle edilen ONKOşampuan, Dr. Abdurrahman Yurtaslan Ankara Onkoloji Eğitim ve AraştırmaHastanesi Tıbbi Onkoloji Servisi’nde görevli onkoloji uzmanlarına tanıtıldı.

 

LTS Teknoloji Grup’unGeoMASS ARGE Laboratuvarı’nda geliştirdiği Onko şampuanınınÜrün Müdürü Tülin Baran, sunumunda, basit bir olgu olarak görünen saçdökülmesinin onkoloji hastalarının ciddi şekilde moral ve motivasyon kaybına nedenolduğunu söyledi.

 

Sorunun çözümü için tamamen Türkgirişimcisinin ve Türk mühendislerinin yürüttüğü arge çalışmaları sonrasındaONKO şampuanını ürettiklerini anlatan Baran, tamamen bitkisel olup hiçbir yanetkisi olmayan şampuanın İsviçre’de bağımsız ve AB’den yetkili enstitü yapılanetkinlik testlerinde oldukça çarpıcı sonuçlar aldığını belirtti.

 

Güçsüzleşmiş saç köklerinicanlandırıp ihtiyacı olan besinleri sağlayarak saçlara ekstra parlaklık,canlılık ve elastikiyet kazandırdığı ispatlanan ONKO şampuanın güvenirliliktestlerinde herhangi bir alerjik reaksiyon göstermediği, yapılan dermatolojiktestler neticesinde ise 5.5 olan pH değeri ile saç derisi ve cilde uyumluolduğunun belirlendiğini anlatan Baran, şunları kaydetti: “ONKO şampuanın içeriğinde sağlığa zararlı hiçbir madde yok.Tamamen bitkilerle harmanlanarak ortaya çıkan bir ürün hazırladık. ONKO’nuniçerisinde, organik bezelyeden kazanılan ve yeni saç büyümesini başlatmak içingerekli olan spesifik sinyal moleküllerini gönderen ‘Pisum Sativum Sprout’ektsraktı, İsveç yulafından kazanılan eşsiz Beta Glucan aktifi, Şili’de yetişenve Saponin bakımından zengin olan ‘QuillajaSaponaria’ ve saç büyümesineyardımcı, besleyici ve parlaklık verici birbirinden farklı bitkilerinekstraktları bulunuyor.”

 

-Dermatologların görüşü-

Sunum sayesinde ürün hakkındabilgi alan onkologlar, şampuanı merakla dinledi.

Merak ettikleri konularıirdeleyen onkologlar, hasta menfaatlerinin kendileri için ön planda olduğunu,bu yüzden hastaların sıkıntılarını giderecek her çalışmaya destek vereceklerinibelirttiler.

Onkoloji hastaları için saçkaybının önemli bir sorun olduğunu ifade eden onkologlar, tedavi sırasındasaçlarını kaybeden hastalarda içe kapanıklık, umutsuzluk gibi motivasyon vemorali düşüren sıkıntılar yaşandığını vurguladılar.

Bu yüzden şampuanı detaylı olarakinceleyeceklerini dile getiren onkologlar, ONKO şampuanı kendilerinin de testedeceğini ve olumlu sonuçlar aldıklarında hastalarına tavsiye edeceklerinikaydettiler.


   

Trafik sendromu okula uyumu zorlaştırıyor
Kalp-Damar sağlığı için 7 altın kural
Yeşil çay ağız ve diş sağlığını koruyor
Diyete psikolojik yaklaşım
  • ARAMA