Kültür/Sanat
12.11.2013 08:54

Efes Pilsen Blues Festival 24 ile Kuzey Kıbrıs'ta Blues coşkusu yaşandı

23 yıldır Türkiye'nin dört bir yanına ve Kuzey Kıbrıs’a Blues müziği götüren tek festival olan “Efes Pilsen Blues Festival”, 24. yılında, Kuzey Kıbrıs’ta muhteşem bir konser gerçekleştirdi. Jasmine Court Hotel - Disco'da gerçekleştirilen ve Blues dünyasının önde gelen isimlerini ağırlayan konser, Kıbrıslı müzikseverlerin yoğun ilgi ve beğenisi ile karşılandı. Joe Louis Walker ve grubunun, büyük usta Erkin Koray’ın efsane şarkısı “Estarabim”i Türkçe söylemesi ise geceye damgasını vurdu.


Efes Pilsen tarafından Pozitif Live organizasyonuyla gerçekleştirilen, Türkiye ve Kuzey Kıbrıs’ın ilk ve tek blues festivali Efes Pilsen Blues Festival, 24. yılında sekizinci konserini Kuzey Kıbrıs’ta gerçekleştirdi. 23 yılda, heyecanla beklenen bir etkinliğe dönüşen Efes Pilsen Blues Festival, bu yıl da, yine dünyadan çok önemli ve ödüllü Blues sanatçıları ve gruplarını, Kuzey Kıbrıs’ta ağırladı.

 

Ünlü Blues yıldızları Efes Pilsen Blues Festival 24 ile Kuzey Kıbrıs’taydı

Efes Pilsen Blues Festival 24’ün sekizinci durağı olan Kuzey Kıbrıs, muhteşem bir konsere ev sahipliği yaptı. Blues’un devlerini buluşturan festivalin sekizinci konserine Kıbrıslı müzikseverler büyük ilgi gösterdi. Jasmine Court Hotel-Disco’da gerçekleştirilen konserde sahneye ilk olarak “Jimmy Burns Band” ve “Katherine Davis” çıktı. Chicago Blues, Gospel ve Boogie Jazz tarzlarının önde gelen vokalisti; başarılı müzisyen, söz yazarı, oyuncu ve öğretmen “Katherine Davis” muhteşem sesi ve performansı ile Kıbrıslı müzikseverleri büyüledi. Çağdaş Blues müziğinde kendine has benzersiz bir ses yaratmış ödüllü sanatçı Jimmy Burns de, gitarist David Antonio Herrero, bas gitarist Ari David Seder ve davulcu Andrew Terrill Thomas’tan oluşan grubu “Jimmy Burns Band” ile Kıbrıslı festivalseverleri Blues ezgileri ile coşturdu.

 

Joe Louis Walker’ın ”Estarabim” performansına Kuzey Kıbrıs’tan büyük alkış

Kıbrıslı müzikseverler bu keyifli performansın ardından, çağımızın en ünlü Blues sanatçılarından biri olan “Joe Louis Walker” ile buluştu. “Between A Rock And A Hard Place” albümü ile 2010 Yılın Albümü ödülü de dâhil olmak üzere dört büyük Blues ödülünün sahibi olan ve 43 kez bu ödüllere aday gösterilen Joe Louis Walker ve grubu, ilk kez Adana ve ardından Hatay konserlerinde seslendirdiği büyük ustası Erkin Koray’ın efsane şarkılarından biri olan “Estarabim”i, Kuzey Kıbrıs konserinde de seslendirdi. Grubun, sergilediği Türkçe performans, Kıbrıslılar’dan büyük alkış aldı. Tüm salon hep bir ağızdan şarkıya ve gruba eşlik etti. 

 

Efes Pilsen Blues Festival, 24. yılında 17 ilde Blues coşkusu yaşatacak

Efes Pilsen Blues Festival 24 kapsamında Denizli, Antalya, Konya, Kayseri, Mersin, Adana, Hatay, KKTC, Gaziantep, Diyarbakır, Trabzon, Samsun, Eskişehir, Bursa, Balıkesir ve Çanakkale ve Edirne olmak üzere 17 ilde konser düzenlenecek.

 

Efes Pilsen Blues Festival 24 Programı

·         1 Kasım 2013, Cuma Denizli Anemon Denizli Otel

·         2 Kasım 2013, Cumartesi Antalya Ramada Plaza Otel

·         3 Kasım 2013, Pazar Konya Dedeman Otel

·         5 Kasım 2013, Salı Kayseri Hilton Kayseri

·         7 Kasım 2013, Perşembe Mersin Mer-Yat Merada Center

·         8 Kasım 2013, Cuma Adana HiltonSA

·         9 Kasım 2013, Cumartesi Hatay Anemon Antakya Otel

·         11 Kasım 2013, Pazartesi KKTC Jasmine Court Hotel - Disco

·         13 Kasım 2013, Çarşamba Gaziantep Dedeman Otel

·         15 Kasım 2013, Cuma Diyarbakır Liluz Otel

·         17 Kasım 2013, Pazar Trabzon Zorlu Grand Hotel

·         19 Kasım 2013, Salı Samsun Büyük Samsun Oteli

·         21 Kasım 2013, Perşembe Eskişehir 222 Park

·         22 Kasım 2013, Cuma Bursa Bursa Suare

·         23 Kasım 2013, Cumartesi Balıkesir Asya Pamukçu Termal Otel

·         25 Kasım 2013, Pazartesi Çanakkale Kolin Hotel

·         26 Kasım 2013, Salı Edirne Margi Otel


     

Osmanlı İmparatorluğu'nda Mormon Misyonerler
Viyana valslerinden türkülere müziğin farklı renkleri ocak ayında İş Sanat’ta
CATS Müzikali İstanbul'da
14. Uluslararası Antalya Piyano Festivali’nde Dünya Prömiyeri Heyecanı Yaşanıyor
  • ARAMA