Kültür/Sanat
12.11.2013 07:59

'Anadolu'nun Sahibi Var' Sergisi Açılıyor

Sait Zaimkeleş, boyaya yüklediği anlamlarla Anadolu insanını tuval ve heykelleri ile anlatacak. 13 Kasım tarihinde Nişantaşı Sofa Otel Sanat Salonu’nda tarihinde açılacak olan ‘Anadolu’nun Sahibi Var / Son Hititli’ sergisi 5 Aralık’a kadar sanatseverler ile buluşacak.

Sait Zaimkeleş, Anadolu Uygarlıklarından beslenerek oluşturduğu eserleri ile hazırladığı 24. Sergisi ile sanatseverler ile buluşmaya hazırlanıyor. Sanatçının yaşadığı coğrafyadan bağımsız eser üretemeyeceğini savunan Zaimkeleş’in 31 resim ve 5 metal heykelden oluşan konsept sergisi 13 Kasım – 5 Aralık tarihleri arasında Nişantaşı Sofa Otel Sanat Salonu’nda ziyaretçilerini bekliyor olacak.

Zaimkeleş metal heykelleri ile savaşta Mısırlılara karşı ilk kez demiri kullanan Hititlilerden günümüze Anadolu’da demir çağına bir göndermede bulunarak savaşlardan sanata demirin serüvenini işliyor.  Zaimkeleş, sanatçının kendi yaşadığı coğrafyanın politik, siyasi, sosyal ve yaşamsal tüm sorunları ya da değerlerinin güçlü tekniklerle özgün yaratımlara dönüştürebileceğini ifade ediyor. Kendi coğrafyasından beslenmeyen sanatçıların ise batı resminin kopyasından öteye geçemediklerinin altını çiziyor.

Sait Zaimkeleş 2003 – 2013 tarihleri arasında oluşturduğu, sanatının on yıllık deneysel laboratuvar işlerinden örnekleri ‘Anadolu’nun Sahibi Var’ sergisinde sanatseverlerin beğenisine sunacak. 5 Aralık 2013 tarihine kadar ziyaret edilebilecek olan sergi farklı teknik ve malzemelerinin kompozisyonlarını akılcı bir tatla ve Anadolu göndermeleri ile sunacak.Guillermo Del Toro'nun yeni dizisi "The Strain" FX'te
Tekfen’in genç yeteneklerinden yılbaşı konseri
One Tower Sanat Günleri Başlıyor
Bebeğiyle Barış Şarkıları Söyleyecek
  • ARAMA